Sherali Babakulov – Faqatgina g‘alaba So‘g‘diyona-W jamoasiga oltin medal olib keladi

Sherali Babakulov – Faqatgina g‘alaba So‘g‘diyona-W jamoasiga oltin medal olib keladi

Bugungi o’yin jamoamiz uchun muhim , jamoamiz bugun nafaqat Jizzax viloyat sharafini balki, butun O’zbekiston sharafini himoya qiladi. Bugungi o’yindagi faqat g’alaba bizning jamoamizni oltin medallarga olib keladi, aksincha, durrang esa jadvalni kuzatgan bulsangiz faqatgina u «Biik-kazigurt» jamoasini medallarga yetaklaydi. Bugungi kunda «Biik-kazigurt» jamaoasini chempionlar ligasida muntazam o’ynashi , jamoa yevropada «cup»lar bo’yicha reytingda o’ninchi o’rinda bo’lishini hisobga olish kerak , «Biik-kazigurt» jamoasida horijdan kelgan futbolchilar 11 nafarni tashkil qiladi, ular : , Denesik Bruk Gabreyil , Xolden Arden Oxara , Kaplan Tanner , Mak Karti Shenon , Rouz Kenedu Mae – AQSHdan , Zulu Chisha Reychel, Kundanandji Reychel – Zambiyadan , Chebel Imane – Canada , Gabeliya Gulnara – Gruziya , Ilich Mariya -Serbiyadan kelgan futbolchilarini hisobga oladigan bo’lsak , bugungi o’yin jamoamiz uchun katta sinov va haqiqiy xalqaro darajadagi o’yin bo’ladi.

So‘g‘diyona matbuot xizmati

Previous Article
Next Article

биз ижтимоий тармокларда

# Team MP W D L P
1 Pakhtakor 23 21 2 0 65
2 Lokomotiv 23 11 9 3 42
3 Sogdiana 23 11 5 7 38
4 Bunyodkor 23 10 6 7 36
5 Nasaf 23 9 5 9 32
6 Surkhon 23 9 5 9 32
7 Navbahor 23 7 10 6 31
8 Metalourg 23 7 7 9 28
9 AGMK 23 7 5 11 26
10 Andijan 23 5 9 9 24
11 Kokand-1912 23 6 6 11 24
12 Qizilqum 23 5 8 10 23
13 Buxoro 23 4 7 12 19
14 Dinamo Samarqand 23 4 6 13 18
Oktabr 31, 2019
Pakhtakor 3 - 1 Surkhon
Navbahor 1 - 1 Nasaf
AGMK 1 - 1 Lokomotiv
Oktabr 30, 2019
Buxoro 0 - 1 Kokand-1912
Andijan 1 - 1 Bunyodkor
Oktabr 29, 2019
Sogdiana 3 - 0 Dinamo Samarqand
Qizilqum 1 - 1 Metalourg
Oktabr 19, 2019
Nasaf 3 - 0 Andijan
Dinamo Samarqand 1 - 4 Pakhtakor
Lokomotiv 2 - 0 Buxoro
Surkhon 0 - 0 Navbahor
Oktabr 18, 2019
Metalourg 0 - 1 Sogdiana
Bunyodkor 0 - 2 AGMK
Kokand-1912 1 - 2 Qizilqum
Oktabr 2, 2019
Andijan 2 - 1 Surkhon
Oktabr 1, 2019
Navbahor 1 - 0 Dinamo Samarqand
Qizilqum 1 - 1 Lokomotiv
Pakhtakor 3 - 0 Sogdiana